Amacımız Türkçeye çevrilmiş mangaların hepsini bir arada bulunduran bir portal oluşturmak ve zamanla özellikle de dağılan çeviri gruplarının sitelerinin dağılmasıyla kaybolup giden mangaların kaderini başka mangalarında paylaşmamasını sağlamaktır.

Yaptığımız bu işte mangaları güzel dilimiz Türkçeye kazandıranların emeği çok büyük bu yüzden elimizden geldiğince çeviri gruplarının "Başka sitelerde link vb. paylaşmayın!" gibi uyarını dikkate alıyoruz ve bu gibi mangaların linklerini direk çeviri grubunun ilgili web sayfasına yönlendiriyoruz. Ayrıca çeviri gruplarının uploadlarını kullanma nedenimiz de zaman tasarrufu ve buna benzer bir nedenden dolayı.

Takipcilerimizin yanlış bir izlenime kapılmaması için şunu belirtmekte fayda var; Biz Manga İndir olarak hiç bir manganın çevirisini veya düzenlemesini yapmadık bütün mangaların tanıtımının üzerinde çeviren grubun ismi ve linki mevcuttur ve onların harcadığı emeğin yanında bizim harcadığımız emek bir hiçtir bu yüzden"emeğinize sağlık"gibi bir yorum atacakların bu yorumu bu bloga değilde çeviri grubunun kendi sitesine atmasını rica ederiz.

Mangaları paylaşırken elimizden geldiğince upload etmek yerine çeviri gruplarının linklerini paylaşıyoruz. Eğer çeviri grubu kapanmışsa ve ortalıkta hiç link yoksa kendimiz upload ediyoruz. Blogtaki neredeyse hiç bir manganın tanıtımı bizim tarafımızdan yazılmamış olup alıntıdır.

{ 8 yorum... read them below or Comment }

 1. Selam değerli arkadaşlar.Sitenizde aradım bulamadım.Acaba Fairy Tail'in mangasının bütün bölümlerini (türkçe) de paylaşabilirmisiniz? Hiç bir yerde indirme linki yok.Eğer siz paylaşabilirseniz nihayet indirebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Onu da yüklenecek shounen listesine ekliyorum. Sıra ise şu şekil de 1.Naruto 2.Bleach 3.Fairy Tail. Belki ilk ciltlerini yükleyip sonrasını yavaş yavaş yükleyebilirim.

   Sil
  2. Tama kardeşim bilgilendirdiğin için sağol, bekliyor olacağım, iyi çalışmalar dilerim.

   Sil
 2. Yetkili biri bakabilir mi acaba ?
  Bir konu hakkında konuşmak istiyorum

  YanıtlaSil
 3. Yetkili biri bakabilir mi acaba ?
  Bir konu hakkında konuşmak istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylemek istediğin şeyleri buradan yazabilirsin. Eğer özel bir şey ise skype adresimi verebilirim.

   Sil
 4. Aktif/inaktif o kadar çok çeviri grubu var ki, insan bir manga aradığında nereye bakacağını şaşırıyor. Hele google sansürüne de takıldıysa hiç şansı yok. Sizin gibi bir toparlayıcı index hizmeti büyük bir kolaylık. Keşke mangaların her zaman bir kopyasını alıp bir şekilde yayını kapanırsa, grup dağılıp linkleri ölürse alternatif linklerden yayınlasanız. Böylece büyük bir emeğin ziyan olmasını önlersiniz. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Upload hızının download hızının 6'da 1'i olmasından dolayı ve dosya yükleme sitelerinin 50 GB'dan yüksek alan vermemesinden dolayı her mangayı indirip tekrar yükleyemem. Belki çok popüler mangaları bu şekilde yapabilirim. Bunun için bir kaç tane harici hard disk alıp onların içine arşivleyip mangayı çeviren gruba bir şey olduğu zaman yüklemeyi düşünüyorum. Ama şu an mali durumum buna el verişli değil.

   Sil

- Copyright © 2013 MANGA İNDİR-